
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Thickness | 1 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 2253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09706
Ext.Price$0.09706
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09706 | $0.09706 |
| 10 | $0.08837 | $0.88370 |
| 50 | $0.08045 | $4.02250 |
| 100 | $0.07322 | $7.32200 |
| 500 | $0.06664 | $33.32000 |
| 1000 | $0.05771 | $57.71000 |
| 3000 | $0.04998 | $149.94000 |
